כרומגן

החברה Stroika.co.il  משתפת פעולה עם כרומגן. כרומגן, חלוצה בפתרונות אנרגיית שמש מאז 1962 , היא החברה המובילה בישראל ואחת החברות המובילות בעולםבהתקנת מערכות סולאריות לחימום מים. מערכות כרומגן מותקנות ב 35- ארצות ברחבי העולם והדרישה למוצרים וחידושים מתוצרתה עולה משנה שנה. כרומגן מחויבת לפיתוח וייצור פתרונות איכותיים וחדשניים המאפשרים חסכון בצריכת אנרגיה ללקוחותיה במגזר הפרטי, המוסדי והמסחרי. כרומגן מפתחת פתרונות לחימום מים באנרגיית השמש כחלק ממחויבותה לאיכות הסביבה.

דודי השמש והחשמל של כרומגן מיוצרים מחומרי גלם איכותיים ביותר, עשויים מפלדה איכותית מצופה אמייל ומיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות תחת תהליכי בקרה קפדניים, אשר מבטיחים שימוש במים נקיים וחסכון באנרגיה למשך שנים רבות.

הדודים של כרומגן מיוצרים במספר נפחים שונים (מ-30 ועד 300 ליטר) ומתאימים לשימוש ביתי, למוסדות, ארגונים ומבנים תעשייתיים. תהליכי הייצור של הדודים מבטיחים עמידות בפני חלודה ופעולה תקינה ובטיחותית למשך שנים רבות ועומדים בתקן הישראלי והבינלאומי. סיבות אלו, הופכות את פעולת הדודים של כרומגן ליעילה יותר, ותורמת להארכת חיי המוצר בצורה משמעותית.

דודי כרומגן הם הראשונים בשוק בעלי תו תקן בטיחות למי שתייה ומגיעים עם אחריות ל-8 שנים על הדוד ו-5 שנות אחריות על קולטי השמש קולטי השמש מגיעים בצורת פלטה או תיבה מלבנית ממתכת, המורכבת מזכוכית שקופה וחלק תחתון צבוע בשחור. תפקיד הלוחות השחורים הוא לכלוא את קרני השמש על מנת לנצל את חומן ככל שניתן.

קולטי השמש מותקנים במקומות חשופים לאור, לרוב על גגות הבתים, בשיפוע לכיוון דרום, על מנת לקלוט את קרני השמש מרגע הנץ החמה. גודל הקולט משתנה ומותאם לנפח הדוד. דוד בנפח גדול יותר מצריך קולט בעל תפוקה גבוהה יותר.

דוד השמש מתחיל "לעבוד" יחד עם הקרני השמש הראשונות ומסיים בסוף היום. בזמן זה, מטרת המערכת היא לחמם את כל נפח הדוד עד לטמפ' 60°C. בעונות מעבר ובחודשי החורף יש צורך בתגבור החימום ע"י חשמל, כיוון שקרינת השמש אינה מספיקה. בנוסף לדודי השמש הרגילים, מייצרת כרומגן דודי שמש עם מחליף חום.

בדוד שמש בעל מחליף חום, מי הקולט החמים אינם מתערבבים עם מי הצריכה, אלא זורמים בתוך מחליף החום (צינור לולייני בתוך הדוד), מחממים אותו, יוצאים מקצהו התחתון וחוזרים לקולט. כאשר מחליף החום מתחמם הוא מחמם את מי הדוד שסביבו. כיוון שאין תחלופה של מים במעגל החימום, הכולל את הקולטים, מחליף החום בדוד והצינורות המקשרים ביניהם, אין הצטברות של אבנית בצינורות ונמנעת סתימתם. במערכת חימום מסוג זה לא מצטברת אבנית בקולטים ונמנעת סיבת הכשל העיקרית של מערכות סולאריות, שהיא סתימת הקולטים באבנית. www.chromagen.co.il – מידע מאתר

 

גלריית תמונות >>